Novo Vrijeme Apfel napravilo je veliki korak prema plasmanu u Elitnu rundu futsal Lige prvaka

Makarani su u drugom dvoboju skupine 6 Glavne runde pred svojim navijačima porazili armenskog prvaka Leo 5:3 uz tri pogotka Igora Osredkara, sva tri u drugom poluvremenu. To znači da je hrvatskom prvaku u petak protiv Shkupija dovoljan bod za matematičku potvrdu prvog mjesta. Shkupi je u prvom susretu dana sa 7:4 svladao Omoniju.

Iako su se na kraju radovali, Makarani su krenuli loše. Leo je poveo u četvrtoj minuti golom Francisca De Camposa nakon pogreške Lucasa. Tri minute kasnije Kazazić je poravnao iz voleja nakon Bajrušovićeva kornera. Početkom drugog poluvremena domaćin se odvojio na 3:1 golovima Bajrušovića i Osredkara, ali gosti su se vratili novim golom Francisca De Camposa. Leo je s golmanom-igračem krenuo na sve ili ništa, a onda je na manje od tri minute prije kraja Osredkar sa svoje polovice pogodio praznu mrežu. Sedam sekundi prije kraja De Liz Mota je smanjio na 4:3, no sa zvukom sirene Osredkar je opet pogodio sa svoje polovice za konačnih 5:3.

Nakon završetka utakmice došlo je do nereda na terenu, prvo među igračima jedne i druge momčadi, a onda su dva člana armenske delegacije uskočila s tribine u teren. Jedan je čak fizički nasrnuo na domaćeg igrača Vedrana Kazazića. Utrčali su u teren redari i policajci i sve se srećom ubrzo primirilo.

Tomislav Horvat, trener Novog Vremena Apfel:
– Svaka čast mojim dečkima. Žao mi je što nisam 20 godina mlađi i 20 kila lakši pa da mogu biti s njima na terenu. U drugom poluvremenu Leo je pao, a mi nismo posustajali. Bilo bi nepravedno da su izjednačili. U zadnjem susretu nema kalkulacija, idemo na pobjedu jer ne znamo drugačije. Što se Lea tiče, kvalitetna su momčad, ali su bili uvjereni da će nas pobijediti. Deset minuta prije kraja u njihovim sam očima vidio očaj. Bili su preživčani, zato je i došlo do incidenta.

NOVO VRIJEME APFEL – LEO 5:3 (1:1)
Makarska, Gradska sportska dvorana.
Liga prvaka, skupina 6 Glavne runde.
Gledatelja 1000.
Suci: Aleš Močnik Perič (Slovenija) i Petar Radojčić (Slovenija).
Strijelci: 0:1 Francisco De Campos (5.), 1:1 Kazazić (7.), 2:1 Bajrušović (22.), 3:1 Osredkar (25.), 3:2 Francisco De Campos (29.), 4:2 Osredkar (38.), 4:3 De Liz Mota (40.), 5:3 Osredkar (40.).
Igrač utakmice: Igor Osredkar (Novo Vrijeme Apfel).

NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Herceg, Pulinho, Lucas, Pašalić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Fideršek, Horvath, Babić.

LEO: Mkrčjan, Muller Barboza, Uzunjan, Dos Santos, Alves Dos Santos Junior, Duio, Mašumjan, Pocaia, Galstjan, Sargsjan, Francisco De Campos, De Liz Mota, Karapetjan, Martins De Souza.

SEMAFOR – Liga prvaka, skupina 6 Glavne runde (Makarska)
Novo Vrijeme Apfel – Leo 5:3 (Kazazić 7′, Bajrušović 22′, Osredkar 25′, 38′, 40’/ Francisco De Campos 5′, 29′, De Liz Mota 40′)

Omonia – Shkupi 4:7 (Mantelli 6′, 6′, 24′, Manoli 30’/ Seferi 3′, 33′, Leveski 18′, 23′, Alimi 18′, Sulejman 31′, Dimovski 37′)

Odigrano u utorak:
Novo Vrijeme Apfel – Omonia 5:2 (Fideršek 17′, 17′, Lucas 26′, 31′, Horvath 34’/ Mantelli 33′, 36′)

Shkupi – Leo 2:7 (Uzunjan 19′ (ag), Alimi 37’/ Pocaia 3′, 33′, Alves Dos Santos Junior 9′, 14′, 38′, Martins De Souza 15′, De Liz Mota 40′)

Petak: Leo – Omonia (18), Novo Vrijeme Apfel – Shkupi (20.30)