Jučer je na Gradskom sportskom centru povodom proslave 22. godine osnutka atletskog kluba “Sveti Marko” i rekonstrukcije atletske staze održan prvi međunarodni  “Makarski miting”

Nastupilo je preko 300 mladih atletičara. Miting je otvorio aktualni direktor GSC-a Joško Kosović koji je svima poželio odlične rezultate i najavio nove projekte razvoja GSC-a, te objasnio važnost “kraljice sportova” za grad Makarsku. Izgleda da je to našim mladim atletičarima dalo snagu za osvajanje nevjerojatnih 17 odličja, te 6 “drvenih” medalja. Svakako treba napomenuti da je Duje Čondić sa osvojena dva zlatna odličja u skoku u dalj i utrci na 100 metara došao do svoje 100-te osvojene medalje u svojih 7 godina bavljenja atletikom, te opravdao nagradu za sportsku nadu 2017. godine. Najbolji rezultat mitinga svakako je ostvaren u solo utrci naše najbolje Hrvatske atletičarke Klare Andrijašević kojoj su nedostajale tek 2 sekunde do obaranja novog državnog rekorda na 2000 metara. Najuspješniji makarski atletičari bili su: Ema Matešan koja je osvojila  zlatno odličje u utrci na 60 metara u konkurenciji 2009. godišta, Marko Mileta osvojio je zlatnu medalju u bacanju vortexa i srebrenu na utrci na 60 metara, Vuković Nora je bila zlatna u skoku u dalj i brončana na 100 metara, Nika Jelaš je bila najbolja u utrci na 60 metara. Srebrna odličja osvojili su Frane Šulenta u trci na 60 metara, Mate Karamatić u bacanju vortexa, Nora Raffanelli  u bacanju vortexa i 4. u utrci na 60 metara, te Lora Grubišić u utrci na 60 metara. Brončana odličja osvojili su Lovre Turina, Mare Tadić i Antonio Siciliani u bacanju vortexa, Anda Lalić u skoku u dalj. Svakako treba spomenuti sve kojima je malo falilo do odličja, četvrto mjesto osvojili su Marija Šulenta u utrci na 60 metara, David Rudan u utrci na 60 metara, Lara Gojak u bacanju vortexa, Petra Lozić u utrci na 800 metara i skok u dalj,  peto mjesto osvojili su Lara Grubišić u utrci na 60 metara, Krešimir Klarić u utrci na 60 metara, Matea Šimić i Andrea Rudelj u bacanju vortexa, Ana Mileta u skoku u dalj, Karla Grgić u utrci na  100 metara. Mlade atletičare do ovog odličnog rezultata vodili su trenerica Larisa Sereda, trener Petro Sereda, te trener Stjepko Vodanović