U dalmatinskom derbiju odigranom u Makarskoj, Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv šibenske Crnice rezultatom 6:3!

U uzbudljivom susretu Novo Vrijeme je povelo u 7.minuti golom Eduarda, no nakon autogola Vukovića prednost Makaranima u poslijednjim sekundama prvog poluvremena donosi Kazazić. U nastavku je Kazazić zabio za 3:1, no gosti se golovima Perišića i Mijata vraćaju u egal. Novu prednost domaćinu donosi Vuković, a rezultat se nije mijenjao sve do same završnice kada domaćin s nova dva zgoditka Eduarda dolazi do samo naizgled uvjerljive pobjede, 6:3!
Novo Vrijeme je ovom pobjedom zadržalo priključak s vodećim dvojcem uoči dalmatinskog derbija u slijedećem kolu, kada ih očekuje gostovanje u Splitu. Šibenčani su pak zahvaljujući porazu Osijeka ostali na 5.mjestu, no po svemu sudeći čeka ih neizvijesna borba do poslijednjeg kola za plasman u doigravanje.

Delegat: Antonio Pejić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Toni Pašalić, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Nenad Tintor, Vionko Nižetić, Lucas Vinicius De Santana Brito, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

CRNICA: Robert Mišković, Niko Škugor, Ivan Škugor, Robert Nospak, Nikola Pavić, Ante Mijat, Dragan Vuković, Stjepan Perišić, Antonio Perić, Filip Radaj, trener: Mladen Peria-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Eduardo (7′), 1:1 ag-Vuković (17′), 2:1 Kazazić (20′), 3:1 Kazazić (22′), 3:2 Perišić (24′), 3:3 Mijat (25′), 4:3 Vuković (28′), 5:3 Eduardo (39′), 6:3 Eduardo (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 5 (3+2); Crnica 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Bajrušović (31′) – NOVO VRIJEME APFEL