FIMBA Svjetska košarkaška liga završila je na najbolji mogućni način. Od 11. do 16. travnja vodile su se žestoke košarkaške borbe na terenu, a zadarski košarkaški klub Pet bunara pobjednik je prestižne FIMBA-e u kategoriji M35.

Domaćini su bez poraza prošli natjecanje. U finalu su pobijedili momčad MORH-a. Broncu su u ovoj kategoriji osvojili košarkaši KK Sonik Puntamike. U kategoriji M45 zlato su osvojili Talijani ispred zagrebačke momčadi Fortunal, dok je ruski Interwood bio treći. Sportski spektakl koji je u Zadar privukao više od 800 natjecatelja bio je pravo sportsko druženje nekadašnjih zvijezda košarke, ali i dobra zabava za publiku koja je u dvorani Krešimira Ćosića uživala u atraktivnim utakmicama. Posebnu pažnju izazvala je igra velike legende hrvatske košarke Giuseppea Pina Giergie čija je momčad FIMBA World Team osvojila prvo mjesto u kategoriji M50. 78-godišnji Pino u finalu je postigao šest koševa, a zbog ozljede drugo je pouvrijeme pratio s klupe. Drugo mjesto osvojio je Beograd, dok je treća bila reprezentacija Italije.  U kategoriji M55 pobjednici su igrači Brazila, drugo je mjesto osvojila momčad Maxi Chilana iz Čilea, a treće VKK Zagreb.  FIMBA World Team slavio je i u ženskoj konkurenciji u kategoriji F35. U uzbudljivoj finalnoj utakmici reprezentacija Svijeta nadigrala je momčad Brazila. Igračica Maja Rak Vidaković i trener Umberto Piasevoli dali su zadarski pečat ovom uspjehu. Prvakinje u kategoriji F30 su košarkašice iz ukrajinske ekipe Ladies Legion, druge su bile litvanski SKK, a treće Zadranke iz ŽKK Zadar.  “Ispred organizatora više smo nego zadovoljni. Uspjeli smo u predsezoni u Zadar dovesti više od 800 gostiju visoke platežne moći, koji su proveli predivnih sedam dana u Zadru, neki su svoj boravak i produžili. Bila nam je iznimna čast što smo dobili domaćinstvo ovako velikog natjecanja. Zadar se pokazao kao izvrstan domaćin i bilo je veliko zadovoljstvo vidjeti da grad živi i izvan turističke sezone!“ – izjavila je Zdenka Zrilić iz SPORT EVENT-a, suorganizatora turnira i dodala: “Odmora nema, već danas započinjemo s pripremama za drugo izdanje Zadar Basketball Tournamenta koji nas očekuje ovog rujna!” Prekrasna sportska slika tisuća zaljubljenika u košarku iz Zadra slikama i dojmovima sudionika putuje u svijet. Spektakularno otvaranje turnira mnogima će ostati u sjećanju. Za vrijeme trajanja turnira u zadarskom caffe baru Lovre bila je postavljena izložba fotografija Krešimira Ćosića, a koju su posjetili svi sudionici kao i brojni Zadrani. Sav prihod s izložbe ide zadarskoj udruzi djece s Downowim sindromom.