Ovog vikenda održano je 17. izdanje kultne trail utrke Naturel Velebit Ultra Trail, na kojem je sudjelovalo oko 400 natjecatelja koji su mogli birati između pet utrka: Ligt 7 km, Active 16 km, Challenger 28 km, Marathon 42 km i 50 miles, odnosno 80 km

Na najtežoj dionici sudjelovalo je i dvoje policijskih službenika PU istarske, Nataša Rogić Jukopila i Bernard Perković, a Nataša je ponovno dokazala da je jedna od vodećih trail trkačica u Hrvatskoj, osvojivši drugo mjesto u ženskom poretku.

Naturel Velebit Ultra Trail jedna je od najljepših, ali i najsurovijih utrka u Hrvatskoj. Nakon starta u Baškim Oštarijama u 22 sata, natjecatelji su tijekom noći i slijedećeg dana prošli Šugarsku dulibu, Panos, Stap, Rujno, Marasaovac, Sv. Ivan, Ivine vodice i niz kanjon Paklenice spustili se do Starigrada. Nataši i Bernardu za tu pustolovinu trebalo je 18 sati, 18 minuta i 39 sekundi te su u ukupnom poretku zauzeli sedmo i osmo mjesto, dok je Nataša utrku završila kao druga žena i prva Hrvatica. Ovo je bila još jedna utrka koja Nataši predstavlja uvertiru za veliki nastup na UTMB natjecanju krajem kolovoza u Francuskoj, na kojem će uz još šest predstavnika iz Hrvatske braniti boje Lijepe naše na utrci od 171 km.