Bio je to pravi derbi. Čak 900 gledatelja na tribinama, a na parketu obje momčadi vrijedne svakog respekta. Na kraju su slavili igrači Tea Strunje koji su ranim pogotkom stvorili psihički pritisak gostima, a onda na samom kraju susreta potvrdili pobjedu.

U 11. minuti Vedran Kazazić dovodi Makarane u vodstvo, a nakon toga se nastavlja raznovrsna igra oba sastava. Međutim, u posljednjih par minuta gosti kreću i s golman-igračem, što Novo Vrijeme koristi za dva gola, onaj Marina Musinova i vratara Filipa Baškovića.

MAKARSKA – SC Makarska – Gledatelja:  900

PRVA HFL – 9. KOLO – Suci: Saša Tomić (Zagreb) i Nikola Jelić (Varaždin)

NOVO VRIJEME – SPLIT TOMMY 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Vedran Kazazić 11′, 2:0 Marin Musinov 38′, 3:0 Filip Bašković 40′

Žuti kartoni: Bajrušović, Musinov, Kazazić (Novo Vrijeme) Grcić, Perić, Suton (Split Tommy)

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Igor Osredkar, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Elvis Perković, Jakša Herceg, Mate Vuković, Ante Sokol, Eduardo de Souza Farias, Vlado Andrijašević, Ivor Šuljić, Vinko Nižetić, Tomislav Domić

Trener: Teo Strunje

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Jakov Grcić, Josip Suton, Luka Perić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, Filip Kosor, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić

Trener: Victor Acosta Garcia