U drugoj polufinalnoj utakmici Novo vrijeme Apfel je poraženo na domaćem terenu od Nacionala iz Zagreba. Gosti su izborili finale ovosezonskog futsal prvenstva Hrvatske, a suparnici u finalu biti će im bolji iz druge polufinalne utakmice u kojoj se sastaju Split Tommy i Futsal Dinamo.

Utakmica je započela oprezno sa obje strane, a u početnim minutama ni jedni ni drugi nisu imali ozbiljnijih prigoda. U 5. minuti gosti dolaze u vodstvo, kiks vratara Baškovića iskoristio je Rajčević i zabio za 0:1. Nakon toga domaći su imali laganu terensku nadmoć, ali bez izglednih prigoda.

1. HMNL, druga utakmica polufinala prvenstva Hrvatske
Novo vrijeme Apfel – Nacional 1 : 2 (0 : 1)
Makarska Dvorana na GSC. Gledatelja: 1 000
Suci: Josip Dujmić (Rijeka) i Sendi Soldatić (Potpićan)
Strijelci: 0:1 Rajčević (5), 0:2 Jelovčić ((36), 1:2 Bajrušović (40)
Novo vrijeme Apfel: Bašković, Buljan, Vuković, Osredkar, Hozjan, Bajrušović, Kazazić, Pašalić, Musinov, Eduardo, Andrijašević, Horvath, Perković
Nacional: Pavlić, Mordej, Čujec, Jakovljević, Jamičić, Novak, Perić, Postružin, Rajčević, Čirjak, Jelovčić, Espindola Carlos Eduardo
Najbolji igrač: Franco Jelovčić (Nacional)

U nastavak je Novo vrijeme ušlo puno bolje, već u 22. minuti Kazazić je u dobroj prilici ali se iskazao vratar gostiju. Dvije minute poslije Eduardo je izbio sam ispred Pavlića koji sjajno brani njegov udarac. Rajčević je u 29. sam ispred Baškovića koji čudesnom obranom spašava svoju mrežu. Na isteku trideset pete minute nova velika prigoda za domaće, i Kazazić je neprecizan s 4-5 metara. Nacional je podebljao vodstvo u 36. minuti, Jelovčić se prošetao kroz obranu domaćih i odigrao dupli pas sa Novakom . Sa udaljenosti manje od jednog metra Jelovčić posprema loptu u praznu mrežu Novog vremena. Nakon toga domaći su igrali sa igračem-vratarom, tek je u zadnjoj minuti Bajrušović postigao počasni pogodak za domaće. Nakon što je utakmica završena unatoč porazu domaći navijači burnim pljeskom rastali su se od svojih ljubimaca. (Makarsko primorje)