Malonogometaši Novog Vremena Apfel porazom su otvorili nastup u skupini C Elitne runde Lige prvaka koja se igra u Lisabonu. Benfica je pokazala zašto je vodeća momčad portugalskog prvenstva te jedna od najboljih u Europi slavivši protiv Makarana 5:0

Nakon tri pogođene stative u početnih pet minuta (Fernandinho dvaput, Robinho) Benfica je u 8. minuti povela golom Cecilija koji je kaznio izgubljenu loptu Bajrušovića. Dvije minute potom Campos je povisio rezultat, nakon čega se nastavio pritisak Benfice, ali je i Bašković na vratima obranio nekoliko udaraca. U jeku te dominacije Portugalaca Makarani su stvorili najbolju šansu. Igrala se 19. minuta kada je Andrijašević prošao Bruna Coelha, ali mu je domaći vratar Roncaglio obranio udarac. Bio je to tek drugi pokušaj Makarana u cijelom poluvremenu, dok je Benfica imala 22! Na poluvrijeme se otišlo s 3:0 nakon drugog gola Camposa.

I u drugom dijelu Benfica je nastavila dominirati, ali je u par navrata i Bašković bio spreman. Zaprijetio je Kazazić iz slobodnog udarca – Roncaglio je obranio – a onda je uslijedila nova brza akcija Benfice i gol Robinha za 4:0. Mogli su Makarani barem do počasnog zgoditka, ali je Roncaglio obranio udarac Bajrušovića, a potom je Duje pogodio gredu. Nedugo zatim Benfica je otišla na 5:0, no pedesetak navijača i prijatelja kluba na tribinama ipak je pljeskom ispratilo igrače Novog Vremena.

Trener Teo Strunje:

– Vidljivo je da je Benfica dva ranga ispred nas i rezultat je realan, ali mi je žao što nismo dali sve što imamo. Očito su igrači bili impresionirani događajem, dvoranom i protivnikom, bili su sputani i nisu bili „glavom“ u detaljima koje smo pripremali. To se najbolje vidi u prva dva gola koja smo primili iz oduzete lopte i iz prekida, a u tome je Benfica najjača. Bolji smo nego što smo prikazali, no ovo nam je dobra škola za budućnost da vidimo kako to izgleda na jednom višem nivou.

S kime ste najzadovoljniji?

– Teško je isticati pojedince u ovakvom porazu, ali istaknuo bih Baškovića koji je bio na zavidnoj razini te Babića koji ima najviše iskustva.

„Leteći vratar“ stvarao vam je dosta problema?

– Znali smo da su u tome jaki, na sličan su način pobijedili Sporting 4:1. Pripremali smo se na to, ali toliko su uigrani da su nam stvarali probleme. Čim probiju prvu liniju obrane, stavljaju vas pod pritisak.

Što je s Duduom i Osredkarom koji su dobili udarce?

– Osredkar je OK, a s Duduom tek trebamo vidjeti. Izvrnuo je zglob.

Joel Rocha, trener Benfice: Naša je pobjeda zaslužena, bili smo pametni i prilagodili se protivniku. Pritisak na vratara bio je ključan da presiječemo njegove duge lopte prema napadaču. Novo Vrijeme ima dobrog vratara i dobre napadače, igraju srcem i dušom.

U drugom susretu skupine sastaju se domaćin Sporting i ruski Sibirjak večeras u 21.30 po hrvatskom vremenu. Novo Vrijeme sutra (petak) također u 21.30 igra protiv Sportinga, uz prijenos na HNTV-u.
BENFICA – NOVO VRIJEME APFEL 5:0 (3:0)
Lisabon, Pavilhao Joao Rocha. Skupina C Elitne runde Lige prvaka, 1. kolo.
Gledatelja 200.
Suci: Juan Jose Cordero Gallardo i Alejandro Martinez Flores (oba iz Španjolske).
Strijelci: 1:0 Cecilio (8.), 2:0 Campos (10.), 3:0 Campos (19.), 4:0 Robinho (23.), 5:0 Campos (29.).
Igrač utakmice: Raul Campos (Benfica).

BENFICA: Roncaglio, Marques, Chaguinha, Tolra, A. Coelho, Cecilio, Brito, B. Coelho, Henmi, Robinho, Campos, Fernandinho, Fits, Jesus.

NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Perković, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Dudu, Babić.