Novi prvak Hrvatske u futsalu je Novo Vrijeme Apfel iz Makarske! Oni su u četvrtoj utakmici finala doigravanja s 5:2 svladali Split Tommy i stigli do trećeg trijumfa, okončavši finalnu seriju u svoju korist s 3:1 u pobjedama

Senzacionalni je ovo uspjeh za srčane Makarane, ostvaren u odličnoj atmosferi do vrha nakrcane njihove dvorane, dok Splićanima ostaje ogromno razočaranje jer su četvrtu godinu u nizu izgubili u finalu, piše gol.dnevnik.hr.
Nije izgledalo da bi se finalna serija mogla ovako rasplesti nakon što je Split prvu utakmicu doigravanja na svom parketu dobio s 5:1. Ali, već u drugoj je Novo Vrijeme napravilo break kojeg su s dvije pobjede potvrdili u Makarskoj. Prvo su dobili treću utakmicu sa 6:2, a onda su ove nedjelje stigli do povijesnog uspjeha u produžecima.
U 25. minuti Split je poveo golom slovenskog reprezentativca Mateja Fideršeka, ali njihovo vodstvo nije dugo trajalo. Briljantni Duje Bajrušović, apsolutni junak finala, izjednačio je dvije minute kasnije.
U drugoj minuti produžetka fenomenalnim udarcem Marin Musinov matira Žarka Luketina, potom i Bajrušović postiže svoj drugi gol. Neizvjesnost je vratio Luka Perić, a svaku nadu gostima ubio je Igor Osredkar. Musinov je minutu prije kraja drugog produžetka postigao na praznu mrežu svoj drugi gol za erupciju oduševljenja među makarskim navijačima…
Inače, osnovni dio sezone Novo Vrijeme je završilo na trećem mjestu, iza Split Tommyja i Futsal Dinama. A onda su u četvrtfinalu doigravanja prvo eliminirali dubrovački Square, potom u polufinalu u majstorici i Futsal Dinamo da bi sad slavili i u finalu protiv favoriziranih Splićana…