Kolo prije kraja prvog dijela futsal prvenstva Hrvatske momčad Olmissuma osigurala je jesenski naslov. Omišani su u 8. kola savladali slabašni Osijek Kelme i na svom kontu imaju 19 bodova, a toliko ih ne može osvojiti nitko od njihovih pratitelja

U derbiju kola Novo vrijeme Apfel je u Makarskoj porazilo dubrovački Square te tako nakon pobjede nad Uspinjačom u zaostaloj utakmici spojilo dvije pobjede u nizu, piše Makarsko primorje. Makarane je u početno vodstvo doveo Kazazić na početku susreta, a zahvaljujući dobrim vratarima Baškoviću i Primiću mreže se nisu tresle do 34. minute.

U njoj je prvo Cvjetković poravnao na 1:1, a tek što se krenulo sa centra veteran Duje Bajrušović zabio je za novu prednost igrača Tea Strunje. Gospari su od 37. minute preuzeli rizik i igrali sa Džankovićem kao letećim vratarom, ne da nisu uspjeli postići još jedan pogodak već su ga primili. Osredkar je presjekao jednu loptu i sa svog dijela terena poentirao za konačnih 3:1.

Novo vrijeme Apfel trenutno drži drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici s 15 osvojenih bodova, Crnica ima bod manje dok Square ima dvije utakmice manje i tri boda minusa. Pobjedi li Square u sve tri utakmice na kraju bi i oni uz povoljne rezultate za njih i mogli postati viceprvaci. Prije tri tjedna Crnica je doživjela visok poraz od Vrgorca u četvrtfinalu Kupa na dvoboju koji se igrao na Murteru.

Povratkom na Baldekin krenulo je Crničanima, ali su se „nebeskoplavi“ pokazali kao tvrd suparnik. Kraljević je u 35. minuti donio prednost Vrgorcu od 2:3, a onda se u zadnjim minutama ukazao Subotić i sa dva pogotka donio pobjedu šibenskoj momčadi. Zagrebački derbi odigrali su Uspinjača Gimka i Futsal Dinamo, Zagrebački plavi imali su u 28. minuti prednost od 4:0, i time je nestalo neizvjesnosti kome će pripasti bodovi.

Dvoboj zagrebačkih i splitskih „studenata“ završio je bez pobjednika, čak četiri pogotka postignuta su zadnje 4 minute. Markić je u 37. i 39. minuti poentirao za vodstvo Alumnusa od 3:1, Splićani se nisu predali i sa dva pogotka stigli su poravnati rezultat.

Rezultati:

Novo vrijeme Apfel – Square 3 : 1, Olmissum – Osijek Kelme 8 : 2, Crnica – Vrgorac 5 : 3, Uspinjača Gimka – Futsal Dinamo 3 : 6, Alumnus – Universitas 3 : 3