Prošlog vikenda u Osijeku je održano prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i seniore u pointfightingu. KBK Mawashi Makarska  je nastupio sa 6 predstavnika i osvojio 5 zlatnih i jednu brončanu medalju.

mawashi112U mlađim kadetima su nastupile: Antonija Lončarić (- 32 kg) koja se u Makarsku vratila s osvojenim trećim mjestom, Sara Jelić ( – 42 kg) osvojila je prvo mjesto, Marija Štefanac ( -47 kg) prvo mjesto i Lorena Gazilj (+47 kg) je osvojila prvo mjesto. Po statistici (broju borbi i razlici bodova) Lorena Gazilj je zauzela prvo mjesto tj. bila je najbolja mlađa kadetkinja turnira.mawashi113Ukupno Mawashi je bio najbolji u uzrastu mlađih kadeta. U seniorima su nastupile Kristina Ravlić do 55 kg te je osvajila prvo i Jure Drlje do 94 kg koji također osvaja prvo mjesto. S obzirom da je sve protivnike deklasirao već u prvoj rundi bodovnom razlikom od 10 bodova,statistički je bio najbolji senior na turniru . mawashi114Iako su Kristina Ravlić i Jure Drlje još uvijek juniori pokazali su da im je sjajna budućnost u seniorskoj konkurenciji zagarantirana .  Makaranke Anđela Stanić i Ela Filipović koje se natječu za splitski klub Ameno nastupile su u kategorijama : Anđela ( -65 kg) prvo mjesto i Ela (+70 kg) prvo mjesto. Žalosno je što se naši najbolji borci moraju natjecati za druge klubove jer im njihov Grad i Zajednica športskih udruga ne pružaju beneficije koje su zaslužili svojim kvalitetnim radom i trudom.  mawashi115U slučaju da se ovakav odnos Grada i Zajednice nastavi i drugi borci će u budućnosti biti prisiljeni napustiti klub. Treba istaknuti da svi borci koji su osvojili zlatnu medalju tj. postali prvaci Hrvatske, osigurali mjesto u reprezentaciji odnosno odlazak na svjetsko i europsko prvenstvo.mawashi116